ساخت تابلوهای بانک خازنی

مانیتورینگ و دیسپاچینگ پستها
اکتبر 2, 2018
برنامه ريزي و كنترل پروژه
اکتبر 2, 2018

ساخت تابلوهای بانک خازنی

به مجموعه ای از خازن های کنار یکدیگر به منظور اصلاح ضریب توان شبکه، بانک خازنی گفته می شود…

به مجموعه ای از خازن های کنار یکدیگر به منظور اصلاح ضریب توان شبکه، بانک خازنی گفته می شود. و مجموعه ای که بتواند از طریق آن توان راکتیو را کنترل کرد تابلو بانک خازنی نام دارد.بانک های خازنی معمولا در شبکه های انتقال انرژی، در پست های سوئیچینگ، شبکه توزیع و مراکز صنعتی و غیره استفاده فراوانی دارد.

تابلوهای بانک خازنی برای جبران توان راکتیو و افزایش ضریب قدرت (ضریب توان) در شبکه های توزیع فشار ضعیف بکار برده می شوند.بانکهای خازنی اتوماتیک مجهز به یک رگولاتور (کنترل کننده) ضریب قدرت هستند. این رگولاتور مقادیر شکل موج ولتاژ و جریان و اختلاف زمانی آنها را اندازه گیری کرده و خازن مورد نیاز را تعیین و وارد شبکه می نماید.عمل سوئیج کردن خازنها توسط کنتاکتورهایی که بوسیله رگولاتور کنترل می شوند، انجام می گیرد. موارد کاربرد تابلو های بانک خازنی اتوماتیک در کارخانجات بزرگ و کوچک، مجتمع های اداری، تجاری، هتل ها، بیمارستانها و موارد مشابه می باشد. تابلوهای بانک خازنی در توان های راکتیو مختلف و بنابه نیاز مشتریان طراحی و ساخته می شوند. لازم به ذکر است که بانک های خازنی اتوماتیک رایج ترین و کاربردی ترین وسیله جهت اصلاح ضریب توان شبکه می باشند.

یکی از پردرآمد ترین و پر کاربرد ترین تابلو برق در صنعت برق تابلو بانک خازنی می باشد که مراکز پر مصرف به آن نیاز اساسی دارند.

فراگیری و نحوه مونتاژ,طراحی تابلو بانک خازنی می تواند نیاز متخصصین را در این زمینه تامین کند.از این رو تابلو برقی محصولی را تحت عنوان طراحی و مونتاژ تابلو بانک خازنی به همراه نقشه را در سایت قرار داده و این مجموعه برای اولین بار توسط سایت آموزش تابلو برق آماده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 6 =